Líbí se ti blog???

Zapište se do návštěvní knihy

Designy na objednávku

!!!!!!REKLAMY POUZE SEM !!!!!!!

*Hodnotím Blogy*

Spřáteluji

Maskot Homer

Homer

Ehmm..

30. listopadu 2013 v 11:01 | Sabulis |  Téma týdne
Provokace
Definice: často agresivní či jinak záporné úmyslné jednání vyvolávající reakci

To že tu píšu poprve po 10ti měsících nějak opomenu a přejdu rovnou k článku týdne ;))
Vlastně vůbec nevím proč tu píšu stejně se tu ukážu až zase příští prosinec =DD
A jooo už vím , zaujalo mě "Téma týdne" které shodou okolností, jsme dneska jako třída řešila.
viz. v c.č


Máme(měli jsme) opravdu špatný kolektiv ve třídě a protože spolu máme vydžet ještě 4 roky (do všemi obávané maturit=D),
museli jsme vyhledat nějáke řešení ;)) naštěstí to za nás vyřešila naše milovaná třídní ;)) . Někdeří tvrdili že to není potřeba , někteří si připadali jako na zvláštní škole a ne na gymnázium , ale ve sve podstatě se to všem líbilo už jen proto ,že odpadne celkem podstastný počet hodin .Naše paní třídni totiž pozvala psyložku ;)
Začalo to kvůli jednomu klukovi , byl to jeden z nejproblémovějších článků třídy ,v prvním ročníku se často pral , v druhém skoro vůbec , ve třetím se pral spíš psychicky , už ani nevím co bylo důvodem ,ale byl prakticky vyřazen z kolektivu . Ve čtvrtém ročníku se stal "černou ovcí " ,ale vlastně si za to mohl sám .

1."Sezení"

Před sezením se odehrálo : Na obědě mu někdo vzal jogurt a on potom jednomu klukovi( nevinnému ) vymáchal kartičku na oběd v bramborové kaši , nečež mu pár dalších kluků nasypalo rýži do bot .

Na sezení se řešil hlavne on . Jeho obhajoba byla jednoduchá , byla postavená na tom že se jenom bránil a jednal v afektu .Ovšem nic není jen tak . Psychložka se na kluky moc nezlobyla ,měla pouze otázky , které byli mírně naštvané , ale v podstatě byla , nebo se aspoň snažila být nestraná .
"Proč jste to udělali ?? Měli jste důvod ??" zeptala se.
"Jo , jo měli." zněla odpověd. Ano opravdu ho měli , on se sice tvářil nevinně a hrál si na chudáčka ,ale ve skutečnosti to tak nebylo . Provokace to byl jední z hlavních důvodu toho co oni kluci udělali , to byla příčina většiny problému , bohužel v naší třídě jsou ještě další problémy , které nesouvisí s tématem a já se k nim možná někdy v budoucnu vrátím .
2."sezení"
Tentokrát se to kolem daného kluka moc netočilo , spíš se řešil celkový kolektiv a naše hrozné chování v hodinách.
3. "Sezení" (poslední)

V tehle hodině jsme zjistili , proč se do vše navážel a měl všeobecné problémy .
" Ja nevím , prostě takový jsem . Je to nejspíš protože mám už od malička problém se svým bratrem (je o dva roky starší) . Pořád se spolu hádáme , nadávámi , atd . Možná je to tím , možná proto se do všech navážím , všechny provokuju . " řekl onen kluk .
"Přesouváním osobních problému do kolektivu je častým začátkem konfliktů ." řekla paní psycholožka.
Ten den jsme ,ale řešily ještě jednu další věc ,která zastíníla toto "odhalení pravdy" . Odešla jedna naše spolužačka , loučili jsme se sní a padla nejedna slza Plačící .Byla to to energická osoba , zabavná ano nebyla perfektní , ale pokaždé když vidím šmouly zpomenu si na naše kino se třídou =DD.

KONEC

PS: pokud jste si tohle přečetly tak zahlasujte v anketě ,abych vědela jestli to má cenu psát dál a jestli se vám to líbilo ;)
PPS: Mám novou přezdívku ;)) Sabulis ;) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monie Hadley Monie Hadley | Web | 30. listopadu 2013 v 11:39 | Reagovat

Taky máme ve třídě problémy s kolektivem. Jenže u nás je to jiný.. Je nás ve třídě jen 10 s všichni většinu času držíme spolu (samozřejmě se občas pohádáme nebo tak), ale jeden kluk je prostě vyřazenej. Nemluví skoro vůbec, je divnej, nekoupe se.. A jelikož si ze sebe ve třídě často jen tak děláme srandu, děláme si srandu i z něho, ale on vždycky začne brečet. Zní to jako ze školky, ale jsme v devítce. Vím, že bychom se teda měli změnit a nevšímat si ho, ale to je těžký,, naše třídní je z nás nešťastná a už neví co má dělat. Nás prostě baví se do něho strefovat, ale on se nám taky směje.
Je to divný, ale funguje to takhle už dlouho..

2 -S@bišek- -S@bišek- | 30. listopadu 2013 v 11:53 | Reagovat

[1]: U nás jsme se dělily na skupinka atd.. už je to lepši ,ale ne o moc ;) taky jsme v Devítce ( ikdyž v osmiletém gymplu a spolu nás čekají ještě 4 roky bohužel v červnu polovina odejde a ja nevím co se stane potom =/ odejdou jednji z mých nejlepších kamarádu a zůstanou tam jen ....... no však víš ;) ) pulka třídy je namyšlená a myslí si o sobě bůh vi co a ostatní srážejí a povyšují se nad nás ;))
Řekněte mu ať se vykoupe ;D jinak si ho prostě nevšímejte a on přijde sám ;) nebo se s ním zkuste jednou promluvit třeba ma jeho chování nějáky důvod ;)

3 Žaneta Žaneta | Web | 29. září 2014 v 18:14 | Reagovat

Moc pěkné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Jsem v :
Pomoc