Líbí se ti blog???

Zapište se do návštěvní knihy

Designy na objednávku

!!!!!!REKLAMY POUZE SEM !!!!!!!

*Hodnotím Blogy*

Spřáteluji

Maskot Homer

Homer

Listopad 2010

optický klam

16. listopadu 2010 v 19:58 Nikam se nehodí
Jaká ruka kreslí tu druhou?

Heloween

16. listopadu 2010 v 19:37 Mystery
Co je to Heloween?
Halloween si v našich krajích většinou spojujeme s Amerikou (přesněji s USA). Tento svátek je původně starý Keltský zvyk, známý jako "Samhain" a znamená "Konec léta".
Halloween se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Je to noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživých je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce.
Proč se slaví Haloween?
Jako u většiny britských svátků, sahá jeho historie do keltských dob, k mýtickým druidům a čarodějům. Jejich hlavním bohem byl Samhain, což lze přeložit jako Pán mrtvých. Právě 31. říjen byl hlavním svátkem Samhaina.
Léto skončilo a nastala doba zimy, hladu a temna. Lidé proto hledali pomoc u zemřelých a věřili, že právě v den, který se dnes slaví jako Halloween, je duše zemřelých navštíví, aby jim poskytli pomoc. Svítilny z řep (dýně zavedli až irští osadníci v Americe) měly pomoci duším najít cestu.
Ve vesnicích plály velké ohně a lidé se malovali a převlékali za strašidla, aby se ochránili proti zlým duchům. Duchové totiž mohli celou noc buď pomáhat přátelům, anebo škodit nepřátelům. Až ráno si je Samhain odvedl zpět do říše mrtvých.
Haloweenské awatary
¨

Awoj

16. listopadu 2010 v 19:28 | S@bišek |  Moe kecy o tomhle blogu
Awoj
Tak no ja vim neobíhám moc bych ráda ale neni čas.
Týden je marný a výkend plný no teť tu něco přidam a budu se snažit
obíhat a psát co nejvíc,no ale mam to těšký blog se drží nad hranicí navštěvnosti a
je zázrak jestli tohle někdo vůbec čte.

Ps: přihlaste se do soutěže je tam strašně málo lidí


Jsem v :
Pomoc