Líbí se ti blog???

Zapište se do návštěvní knihy

Designy na objednávku

!!!!!!REKLAMY POUZE SEM !!!!!!!

*Hodnotím Blogy*

Spřáteluji

Maskot Homer

Homer

Kočičky

9. srpna 2009 v 8:43 |  Zvířatka
Péče o srst
Kočky jsou pověstně svou činností. Denně stráví nejméně hodinu čištěním srsti. Drsným jazykem navlhčeným slinami odstraňují ze srsti odumřelé chlupy. Masírují a prokrvují kůži. Po vyčištění je srst lesklá a hladká.

Koťata
Kočičí mláďata neustále dovádějí a skotačí. Při těchto hrách rozvíjejí své lovecké schopnosti a učí se rychle reagovat. při pohybu jim sílí svaly a tělo se stává ohebné a pružné. To vše je důležité, aby se později dokázala sama o sebe postarat.

Spánek
Kočka prospí kolem 16 hodin, ne najednou, ale v krátkých intervalech několikrát za den. Vlastně celý den podřimuje, ale je vždy připravena okamžitě zareagovat na jakýkoli podnět.

Chování
Kočka domácí se chová podobně, jako její divoce žijící příbuzní. Doma chované kočky si sice nemusejí samy shánět potravu, ale přesto se projevují jako lovci. Na kořist číhají někde v úkrytu, nebo se za ní přikrčeně plíží. Většina těchto projevů je instinktivní, vrozená; kočka se jim nemusí učit a zachovává si je v případě, kdy nežije ve společnosti jiných koček. Kočky jsou aktivní hlavně večer a časně zrána.


Skákání
Díky svalnatým a pružným nohám kočka dobře skáče. Dřív než skočí, pohledem odhadne vzdálenost, a pokud se jí zdá příliš velká, zvolí jinou cestu.

Lov
Kočka má dobře vyvinuté smysly, takže lehko vypátrá kořist. Polamu s nastraženýma ušima a očima se k ní neslyšně plíží a když je dostatečně blízko, skočí na ni, zaútočí drápy a obyčejně jí zlomí vaz!

zdroj: xxkkppxx.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jestliu jste tu byli tak pls klikněte

klik 100% (62)

Komentáře

1 JaňuLa JaňuLa | Web | 10. srpna 2009 v 10:03 | Reagovat

Hojky, máš moc pěknej blog! Prosím, podívej se na můj... A když budeš tak hodná / hodný, tak ho plsky navštěvuj každý den... To bych byla moc šťastná! Dík Pááá a sry za reklamu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Jsem v :
Pomoc